Warning: Constant ABSPATH already defined in /data/web/virtuals/33295/virtual/www/domains/glosy.jurica.info/wp-config.php on line 27

Warning: Undefined variable $attr in /data/web/virtuals/33295/virtual/www/domains/glosy.jurica.info/wp-content/themes/simplr/functions.php on line 807
Otázka: Může toho Paroubka brát ještě někdo vážně? < Glosy

Otázka: Může toho Paroubka brát ještě někdo vážně?

Tak na tuto otázku jsem právě odpovídal do školního fóra a jelikož jsem se celkem rozepsal, bylo by škoda má “moudrá slova” nepustit mezi širší čtenářskou obec 😀 Takže v reakci na předchozí a tento článek paranoidního soudruha (link na Novinky.cz) bych si dovolil stručnou odpověď:

RE: Může toho Paroubka brát ještě někdo vážně?

Mno, dle mého skromného názoru, může. 🙁

Pokud se na to nebudeme dívat z hlediska morálních a lidských kvalit, což v politice jaksi nejde, tak Jirkovo salto ohledně voleb bylo patrně nejlepším politickým rozhodnutím, které kdy udělal. Pro něj, nikoliv pro "lid"a stát, jak rád opakuje.

Tohle paranoidní vysvětlení, linkované ve Tvém příspěvku, je jen "politický marketing", který mu voliče nesebere – správný příznivec české strany statisticky demagogické věří všemu 🙂 Na druhou stranu ostatní se možná zamyslí, neb "není přeci šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu", takže toto vysvětlení je z politického hlediska dobré.

Jaké byly skutečné příčiny odkladu voleb, o tom se můžeme dohadovat, ale několik možných příčin je jasných. O kterou (o které) z nich se jednalo, je dnes spíše akademická otázka, neb se to asi nedozvíme:

  1. (nepravděpodobné, i když je to tak prezentováno) hrozilo, že by ČSSD vyhrála volby a možná i sestavila vládu. V současné ekonomické situaci jde o čisté politické harakiri, což "předpokládaný budoucí prezident" Paroubek fakt nepotřebuje.
  2. Pokud by naplnila předpověď STEM, pak bratrstvo oranžovorudé pracky nebude mít v parlamentě většinu a Paroubek se dostane do pozice Topolánka před třemi lety. Ošklivé.
  3. Záminka s ústavním Melčákem se hodí jako torpédo na menší strany (včetně TOP) – je poměrně vysoká pravděpodobnost, že do kampaně již investovaly většinu svých prostředků a třeba neseženou další. Nejde jen o likvidaci (uznávám, to je silné slovo) oponentů, hodilo by se spíše oslabení – pokud by dejme tomu TOP nyní získal 12%, bere sice hlasy hlavně ODS, ale jde do parlamentu. Pokud vinou slabší kampaně bude hlasů méně, pak TOP nejen bere hlasy ODS, ale nejde do parlamentu, takže pravicové hlasy míří do kanálu. To je pro KSČSSD výhra.
  4. současná situace je pro Paroubka daleko lepší, než zmatek po volbách, ať by dopadly jakkoliv. Najednou je ho všude plno (což vzhledem k proporcím není problém) a může se okázale "bít za lid" se slabou vládou, která nemá podporu v parlamentu a musí tak jít Paroubkovi (i Topolovi) na ruku, nebo rezignovat (to bych si moc přál, to by teprv bylo tóčo).

Vymyslet by se dalo ještě pár dalších variant, ale tohle myslím stačí. Takže – ano, je to paranoidní demagog z RaJ, který je nebezpečný snad pro všechny. ano, má chování řeznického psa (viz. oznámení "nepodpořit rozpuštění" via. TV, to se fakt nedělá) a ruku bych mu podal jen se semtexem, ale: politicky je až nebezpečně účinný a bohužel i vychytralý. bohužel…