Warning: Constant ABSPATH already defined in /data/web/virtuals/33295/virtual/www/domains/glosy.jurica.info/wp-config.php on line 27

Warning: Undefined variable $attr in /data/web/virtuals/33295/virtual/www/domains/glosy.jurica.info/wp-content/themes/simplr/functions.php on line 807

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/33295/virtual/www/domains/glosy.jurica.info/wp-config.php:27) in /data/web/virtuals/33295/virtual/www/domains/glosy.jurica.info/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Stránka nebyla nalezena – Glosy http://glosy.jurica.info Postřehy všedního dne jednoho extrémního optimisty Sat, 26 Sep 2020 17:31:53 +0000 cs hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.13 Jenom jsem to tady aktualizoval na funkční WordPress http://glosy.jurica.info/?p=268 http://glosy.jurica.info/?p=268#respond Sat, 26 Sep 2020 17:31:53 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=268 Nic nového tady nebude, tohle je jen 11 let starej archiv 🙂 (ale když Otrava sem náhodou zabloudil, tak co bych nenahodil aktualizaci, je to otázka tří minut)

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=268 0
Hergot… http://glosy.jurica.info/?p=246 http://glosy.jurica.info/?p=246#comments Thu, 28 Feb 2013 00:50:22 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=246 sem už jsem hodně dlouho nepsal 🙂 To jsou věci…

Inu, jak tak procházím staré projekty a migruju/slučuju je s hlavním blogem, nacházím i takové články, které by měly zůstat pohřbeny v hlubinách staré databáze. Jenže jsem co? Jo, starej ješita a nostalgik, takže Glosy, které jsem měl rád a psal stejně hlavně pro sebe, nechám existovat. Možná sem něco někdy připíšu, možná ne, ale pomník byl postaven a není tak hnusnej jako Stalin na Letné, takže jej odstřelovat nebudu 🙂 Ale propagovat taky ne. Inu, uvidíme.

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=246 1
Už mne to fuck nebaví, víme? http://glosy.jurica.info/?p=242 http://glosy.jurica.info/?p=242#respond Tue, 02 Mar 2010 23:07:19 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=242 Upozornění: následující zápisek je ryze soukromý, zcela netypický a už vůbec by neměl být přístupný dětem do 28 let. Další čtení pouze na vlastní nebezpečí. Byli jste varováni, já už si potřebuju, kurva fix, zařvat něco absolutně nekorektního.

-vulgarismy a nekorektní obsah byl cenzurován-

děkuji za pozornost 😀

(doplňující otázka: co jste tu čekali? :-))

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=242 0
Manželský dialog… http://glosy.jurica.info/?p=241 http://glosy.jurica.info/?p=241#respond Sat, 20 Feb 2010 15:18:41 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=241 Chechtavej Tygr dneska na Neviditelném psu perlí 🙂 Naprosto přesné a krutě realistické, to se nedá nezveřejnit… (Původní článek zde). A pak se divte, že razím heslo “Zlatý šiby!”

ONA: "Co si dáš k večeři?"
ON: "Mně je to docela jedno, co uvaříš, to sním."
ONA: "S tím už přestaň, snad víš, na co máš chuť, ne?"
ON: "Jo chuť … Tak to bych si dal třeba biftek na zeleným pepři a opečený brambory s fazolkama…"
ONA: "Hele, já tu nemám čas na blbosti, zatímco ty jsi přijel z práce až v sedm večer, já už stačila napsat s dětmi úkoly, uklidit nákup a vyprat prádlo. Tak řekni, co si dáš k večeři."
ON: "No vždyť jsem ti to řekl, já mám chuť na biftek na zeleným pepři a …"
ONA: "Hele, já na to fakt nemám náladu, nemůžeš někdy říct něco normálního?"
ON: "No dobře, pak bych tedy měl chuť na bramborák."
ONA: "V půl osmý večer? Ty ses snad zbláznil! A stejně nemáme brambory. Kdybys přišel domů dřív, mohl sis je koupit!"
ON: "Já bych je klidně koupil i v těch sedm, vždyť v supermarketu mají do devíti, stačilo abys mi to řekla."
ONA: "Proč bys je, prosím tě, kupoval ty, brambory vždycky kupuju já, odjakživa! Navíc jsme je měli včera, tak je přeci nebudeme žrát každej den!"
ON: "No, já jen, že ses ptala na co mám …"
ONA: "Nech už toho, prosím tě, jseš s tím … ‚že ses ptala‘ … už trapnej. Naposledy se tě ptám, co si dáš k večeři."
ON: "A z čeho si můžu vybrat?"
ONA: "No to seš celej ty. Já se tě zeptám a ty mi odpovíš otázkou."
ON: "No … tak tedy …, co třeba tousty …"
ONA: "Ty bys byl schopnej mi sežrat toustovej chleba, když víš, že je jedinej, po kterým nemám zácpu? K večeři ti udělám buď špagety nebo ohřeju nějakou omáčku a maso z mrazáku. Konečně se už rozhodni!"
ON: "Tak já bych si … asi … dal …, no třeba tu omáčku, tu jsem už dlouho neměl."
ONA: "Omáčku, jo? A proč si nedáš špagety?"
ON: "Dobře, udělej mi špagety."
ONA: "No konečně, z tebe taky něco dostat. Chceš na ty špagety sýr?"
ON: "Nechci, vždyť víš, že si ho na špagety už léta nedávám."
ONA: "No to je zvláštní, já se ženu dneska extra pro sýr na tvoje špagety a ty mi nakonec řekneš, že si ho už na špagety nedáváš. To by mě zajímalo, jak dlouho."
ON: "Už deset let, miláčku, to jsem tě ještě neznal, když jsem si dal naposledy na špagety sýr."
ONA: "Takže já ti teď v osm večer udělám špagety. Já je teda nebudu, děti taky ne, takže je budeš jíst sám. A přitom sis klidně mohl dát tu omáčku z mrazáku."
ON: "To mohl, klidně, proč ne – tak mi ji dej?"
ONA: "No vidíš, kdybys to řekl hned, nemuseli jsme tady půl hodiny šaškovat a já z tebe nemusela tahat co si dáš!" …….
ONA: "Tak tady máš tu svoji omáčku a maso. To jsem jen zvědavá, co budu dělat s tím sýrem…"

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=241 0
Dal jsem si test… http://glosy.jurica.info/?p=240 http://glosy.jurica.info/?p=240#respond Wed, 02 Dec 2009 00:44:52 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=240 …ne těhotenský, test osobnosti 🙂 Začínám se klonit k názoru, že je to podobné šarlatánství jako karty a astrologie… Podle Rorschachovo testu a několika dalších kritérií jsem:

Jste všestranní, důrazní a hezky živí. Takoví impulzivní čertící z krabičky. Ve většině případů dosáhnete čeho chcete. Život je pro vás velká výzva, kterou přijímáte rádi a s nadšením. Hry o vabank vám sedí. Máte mnoho zájmů, možná až moc. Jste individualista se spoustou ideálů. Máte hodně kámošů, nové vztahy navazujete lehce.

No, tak to možná, do krabičky se sice nevejdu, ale vabank (all-in) hraju často. Ovšem ono to pokračuje:

Jste rození vůdci zvyklý rozhodovat a nést odpovědnost. Ostatní vám to baští a ctí ve vás autoritu. Dokážete se zastat těch, kteří to potřebují a nechybí vám odvaha svá rozhodnutí prosazovat. Dokážete druhé motivovat, aby ze sebe vydali to nejlepší. Pozor na impulsivnost. Hoďte se trochu do klidu a nesnažte se o maximální kontrolu nad vším. Bude vám lépe.

Jasně, to jsem celý já 🙂 A teď tu O Smolíčkovi… Ale ono to mělo ještě závěr:

Jste vysloveně přátelský typ. Dělá vám dobře, když můžete být s druhými a jsou-li oni šťastní, vy také. Nikdy nezapomenete přátelům poslat alespoň pohlednici k svátku nebo z dovolené. Jste vnímaví a nic vám neujde – máte v sobě prostě takový malý radar. Nebojte se podniknout něco sami. Může to být příjemná změna.

No konečně něco, co sedlo 🙂

Akorát mám dojem, že z tohohle si vybere každý… Nebo tu má někdo dojem, že to sedí?

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=240 0
Otázka: Může toho Paroubka brát ještě někdo vážně? http://glosy.jurica.info/?p=239 http://glosy.jurica.info/?p=239#respond Sat, 19 Sep 2009 14:41:45 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=239 Tak na tuto otázku jsem právě odpovídal do školního fóra a jelikož jsem se celkem rozepsal, bylo by škoda má “moudrá slova” nepustit mezi širší čtenářskou obec 😀 Takže v reakci na předchozí a tento článek paranoidního soudruha (link na Novinky.cz) bych si dovolil stručnou odpověď:

RE: Může toho Paroubka brát ještě někdo vážně?

Mno, dle mého skromného názoru, může. 🙁

Pokud se na to nebudeme dívat z hlediska morálních a lidských kvalit, což v politice jaksi nejde, tak Jirkovo salto ohledně voleb bylo patrně nejlepším politickým rozhodnutím, které kdy udělal. Pro něj, nikoliv pro "lid"a stát, jak rád opakuje.

Tohle paranoidní vysvětlení, linkované ve Tvém příspěvku, je jen "politický marketing", který mu voliče nesebere – správný příznivec české strany statisticky demagogické věří všemu 🙂 Na druhou stranu ostatní se možná zamyslí, neb "není přeci šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu", takže toto vysvětlení je z politického hlediska dobré.

Jaké byly skutečné příčiny odkladu voleb, o tom se můžeme dohadovat, ale několik možných příčin je jasných. O kterou (o které) z nich se jednalo, je dnes spíše akademická otázka, neb se to asi nedozvíme:

  1. (nepravděpodobné, i když je to tak prezentováno) hrozilo, že by ČSSD vyhrála volby a možná i sestavila vládu. V současné ekonomické situaci jde o čisté politické harakiri, což "předpokládaný budoucí prezident" Paroubek fakt nepotřebuje.
  2. Pokud by naplnila předpověď STEM, pak bratrstvo oranžovorudé pracky nebude mít v parlamentě většinu a Paroubek se dostane do pozice Topolánka před třemi lety. Ošklivé.
  3. Záminka s ústavním Melčákem se hodí jako torpédo na menší strany (včetně TOP) – je poměrně vysoká pravděpodobnost, že do kampaně již investovaly většinu svých prostředků a třeba neseženou další. Nejde jen o likvidaci (uznávám, to je silné slovo) oponentů, hodilo by se spíše oslabení – pokud by dejme tomu TOP nyní získal 12%, bere sice hlasy hlavně ODS, ale jde do parlamentu. Pokud vinou slabší kampaně bude hlasů méně, pak TOP nejen bere hlasy ODS, ale nejde do parlamentu, takže pravicové hlasy míří do kanálu. To je pro KSČSSD výhra.
  4. současná situace je pro Paroubka daleko lepší, než zmatek po volbách, ať by dopadly jakkoliv. Najednou je ho všude plno (což vzhledem k proporcím není problém) a může se okázale "bít za lid" se slabou vládou, která nemá podporu v parlamentu a musí tak jít Paroubkovi (i Topolovi) na ruku, nebo rezignovat (to bych si moc přál, to by teprv bylo tóčo).

Vymyslet by se dalo ještě pár dalších variant, ale tohle myslím stačí. Takže – ano, je to paranoidní demagog z RaJ, který je nebezpečný snad pro všechny. ano, má chování řeznického psa (viz. oznámení "nepodpořit rozpuštění" via. TV, to se fakt nedělá) a ruku bych mu podal jen se semtexem, ale: politicky je až nebezpečně účinný a bohužel i vychytralý. bohužel…

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=239 0
Dům je ve společné socialistické péči nájemníků… http://glosy.jurica.info/?p=238 http://glosy.jurica.info/?p=238#respond Tue, 15 Sep 2009 19:19:22 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=238 …doposud. Jo, fakt to tak vypadá. Abych nastínil situaci – bydlím v podnájmu ve starší zástavbě v Holešovicích (dočasně!!!). Všechny byty jsou již soukromé – čti: odkoupené od restituenta celého baráku – a společné prostory jsou, jaksi, společné (čti: všech a ničí). Klasická situace. Takže na úklid a údržbu tu nikdo nešáhne a je na to najata jakási uklízecí firma (placená velmi slušně ze “společného fondu oprav”). Mno, ta na to taky evidentně nešáhne a nikomu to nevadí. Jakožto podnájemník si mohu tak maximálně stěžovat na hlavním nádraží.

Ale k vtipné historce 🙂 Asi před měsícem praskly žárovky ve dvou patrech (naše a to pod ním). Jelikož jsem tu převážně nebyl, dost mne překvapilo, že tma trvá dosud. I vyměnil jsem v našem patře vynález přítele Edisona, abychom se při cestě z venčení nepřizabili. Druhý den potkám sousedku, babka agilní a velice společenská, a hned se táže: “Jsem koukala, že vám už vyměnili světlo, nevíte, kdy to vymění i u nás?” I pravím té dobré ženě, že jsem to zvládnul sám, neb nerad tápu ve tmě. Měl jsem to raději svést na panenku Marii… Madam mi pravila: “A to jste to nemohl vyměnit i u nás, když už jste to dělal?” (redakčně zkráceno, vynechány invektivy…).

Tak nevím, jsem takovej zlej sobec, že stařenku nechám pajdat ve tmě, nebo jsem až moc aktivní a asi si to brzo vyžeru? Tipuju to na druhou variantu, už se vidím v roli neplaceného domovníka…

Mimochodem – teď jsme byli venčit a stal se zázrak! O patro níže světlo svítí! Je zajímavé, že u nás přestalo… Co není přibité…

Inu – asi už zase hledám podnájem. V normální čtvrti…

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=238 0
Čtení licenčních podmínek… http://glosy.jurica.info/?p=237 http://glosy.jurica.info/?p=237#respond Sun, 09 Aug 2009 07:32:58 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=237 …může být sakra zábavné 😀 Člověk se dočte věcí – že dává Google plnou moc odesílat z počítače libovolná data a ukládat historii hesel, že Microsoft neručí za funkčnost svého systému ani před instalací atd. atd. 🙂 Ovšem Apple, to je firma, ti mají právně ošetřeno úplně vše! Zrovna jsem si instaloval virus jménem iTunes (ne, nepropadl jsem záchvatu šílenství a nekoupil i iPod, jen testuji různé správce hudby) a nestačím se divit. Celé je to čtení na dlouho, ovšem odstavec číslo 10 za ten čas stál! Zde se dozvídáme, že odsouhlasením těchto podmínek se zavazujeme nepoužívat software k účelům, které jsou v USA zakázány zákonem a to včetně vývoje, návrhu a výroby jaderných, chemických a biologických zbraní. Jeden by neřekl, že sám výrobce uzná, že iTunes jsou nástrojem hromadného ničení 🙂

A pro nedůvěřivé ještě odkaz na PDF verzi licence.

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=237 0
Konečně nám říkají pravdu! :) http://glosy.jurica.info/?p=236 http://glosy.jurica.info/?p=236#respond Tue, 04 Aug 2009 01:22:08 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=236 To jednoho potěší ze všeho nejvíc! Ano, je to tak – ČSSD je první politickou stranou, která odhodila škrabošku a zvídavému voliči vše beze studu objasní! Sice musí být volič lehce techničtější typ, ale i tak je to krok správným směrem! I vy můžete zažít ten zázrak prozření – stačí na novém webu www.cssd.cz do pole Hledat zadat heslo “totalita”. A pojednou je vše jasné 🙂 Díky soudruzi! 😀 A kdyby náhodou došlo k nějakým změnám, zde je obrázek:

image

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=236 0
Situace na trhu práce… http://glosy.jurica.info/?p=233 http://glosy.jurica.info/?p=233#respond Tue, 28 Jul 2009 19:07:39 +0000 http://glosy.jurica.info/?p=233 …se mi jeví jako poněkud nevyrovnaná… Když člověk z nejmenované redakce nejmenovaného nadnárodního molochu, s požadavkem VŠ a min. 3 roky praxe, odchází s “neodolatelnou nabídkou” na 22.000 hrubého, chce se mu brečet. Když ale následně narazí na takovýto inzerát:

image

již se mu brečet nechce. Chce se mu vraždit… Že já blbec se obtěžoval studovat! Inu, už JUDr. Jahelka kdysi zpíval: “A tak za studia pykám, směje se mi Gejza cikán. Byť ve škole 3x propad, za mý dva platy chodí kopat…”.

]]>
http://glosy.jurica.info/?feed=rss2&p=233 0